+90 [312] 258 63 65
+90 [850] 888 00 06
Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Tower Kat: 23 No: 113 Çukurambar Çankaya / Ankara

68 Milyon Dropbox Hesabı Hacklendi!

68 Milyon Dropbox Hesabı Hacklendi!

Dropbox, 2012 yılında gerçekleşen güvenlik açığı nedeniyle ele geçirilen 68 milyon kullanıcı hesabına yönelik bir duyuruda bulundu. Dropbox şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor.

Bulut depolama servisi Dropbox, 2012 yılında büyük bir güvenlik açığı ile karşı karşıya gelmiş; servisin büyük güvenlik açığı sonrasında birçok kullanıcının hesabı bilgisinin çalındığı iddia edilmişti. 2014 yılında ise milyonlarca kullanıcıya sahip bulut servisi, hack'lenerek 7 milyon kullanıcı giriş bilgilerini çaldırmıştı. Bulut depolama servisi Dropbox, 2012 yılında büyük bir güvenlik açığı ile karşı karşıya gelmiş; servisin büyük güvenlik açığı sonrasında birçok kullanıcının hesabı bilgisinin çalındığı iddia edilmişti. 2014 yılında ise milyonlarca kullanıcıya sahip bulut servisi, hack'lenerek 7 milyon kullanıcı giriş bilgilerini çaldırmıştı. 2 yıl arayla gerçekleşen güvenlik zafiyetlerini sorunsuz bir şekilde giderdiğini söyleyen Dropbox; 2016 yılında, geçmiş yıllarda gerçekleşen saldırıların faturalarını açıklıyor.

Rakamlarla dropbox güvenlik açıkları

Veri tabanı ticaret topluluğu ve Leakbase'in dizi halinde bulunan dosya kaynaklarında; ana kart, e-posta adresleri, hesap şifreleri dahil olmak üzere 68 milyon 680 bin 741 kullanıcının Dropbox hesaplarına ilişkin kayıtlar bulundu. Apple Insider'da yer alan habere göre ismi açıklanmaya bir Dropbox çalışanı söz konusu verilerin meşruiyetini doğruladı. Dropbox geçtiğimiz hafta belli olmayan sayıda kullanıcısına, Dropbox şifrelerini değiştirmelerini içeren bir e-posta göndermişti. Söz konusu çalışmanın tamamen tedbir amaçlı olduğunu söyleyen Dropbox, özür dileyerek konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıları kendi web sitesine yönlendirdi. Dropbox Güvenlik Şefi Patrick Heim konuyla ilgili yaptığı açıklamada; geçen hafta itibariyle proaktif parolama sıfırlama faaliyetlerini başlattıklarını, kullanıcıların 2012 yılındaki güvenlik açığına karşı tedbir anlamında şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini belirtti. Nitekim kullanıcıların, geçen haftadan sonra eski şifreleri ile Dropbox hesaplarına erişemeyecekleri ifade edilmişti. Dropbox geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen büyük çaptaki güvenlik açıklarının etkilerini gidermeye çalışıyor. Fakat kısa aralıklarla kullanıcı hesaplarını tehdit altında bırakan servisin, yeterince güvenilir bir izlenim vermediğini söyleyebiliriz.

68 Milyon Dropbox Hesabı Hacklendi! İçin Etiketler

Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Tower Kat: 23 No: 113 Çukurambar Çankaya / Ankara

Bu sitedeki Cogen® ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Cogen® ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Cogen® izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Cogen® haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Cogen® tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2011 Cogen® | Tüm hakkları saklıdır. | Design By Cogen®, , ,