+90 [312] 258 63 65
+90 [850] 888 00 06
Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Tower Kat: 23 No: 113 Çukurambar Çankaya / Ankara

Apple Büyük Güvenlik Açığını Giderdi!

IPhone Kullananların Dikkatine

Apple'ın cihazları, daha önceki süreçte Birleşik Arap Emirlikleri'nde gerçekleşen bir olayda başrol oynamıştı. Apple, olayın çıkmasında etkin rol oynayan güvenlik açığına güvenlik yaması yayınladı.

Geçtiğimiz süreçte Birleşik Arap Emirlikleri'nde Apple'ın cihazlarının yer aldığı bir hacklenme olay meydana gelmiş, araştırmacılar söz konusu olayda Apple cihazlarının güvenlik açığı bulundurduğunu belirtmişti. Araştırmacılar soruşturma kapsamında incelenen güvenlik açığının daha önce hiç karşılaşılmayan bir tür olduğunu, Apple'ın bu bağlamda harekete geçmesi gerektiğini belirtmişlerdi. Apple, cihazlarındaki bahsi geçen güvenlik açıklarını gidermek adına gün itibariyle bir güvenlik yaması yayınladı.

Apple cihazlarının güvenlik açığı giderildi mi?

Reuters'ta yer alan habere göre Apple, iPhone 6 cihazına yönelik olarak gelen güvenlik yaması için Citizen Lab uzmanları ile ortak bir çalışma yürüttü. Apple ve Citizen Lab uzmanları, iPhone 6 cihazının çevrimiçi bağlantıları üzerinde 3 güvenlik açığı tespit ettiler. Citizen Lab konuyla ilgili yayınladığı raporda, olayda adı geçen Mansoor'un telefonunun kamera ve mikrofon bağlantılarının hacklenmesiyle bir casus cihaza dönüştüğünü, cihazda bulunan WhatsApp ve Viber uygulamalarında gönderilen iletilerin rahatlıkla takip altına alınabildiğini belirtti. Apple, gün itibariyle iPhone 6 cihazlarına gelecek güncelleme ile yeni güvenlik yamasını aktaracağını kaydediyor. Apple ve teknoloji sektöründe öncü rol oynayan diğer şirketlerin gün geçtikçe "daha önce rastlanmayan" güvenlik açıkları vermeye devam ettiğini söyleyebiliriz.

Apple Büyük Güvenlik Açığını Giderdi! İçin Etiketler

Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Tower Kat: 23 No: 113 Çukurambar Çankaya / Ankara

Bu sitedeki Cogen® ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Cogen® ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Cogen® izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Cogen® haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Cogen® tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2011 Cogen® | Tüm hakkları saklıdır. | Design By Cogen®, , ,