+90 [312] 258 63 65
+90 [850] 888 00 06
Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Tower Kat: 23 No: 113 Çukurambar Çankaya / Ankara

YouTube Botlara Savaş Açtı!

YouTube Botlara Savaş Açtı!

Google’ın popüler video servisi Youtube, özellikle içerik üreten kullanıcıların videolarında görüntülenen reklamlardan elde edilen kazanca ortak olmasını sağlayan YouTube İş Ortaklığı Programı’nı duyurması ile birlikte bir anda hızlı bir yükselişe geçti. Günümüzde Youtube üzerinde her gün sayısız kanal açılıyor. Bu kanalların bazıları hedeflerine doğru ilerlemek isteyen projeler olurken, bazıları ise sadece para kazanma amacını benimseyip işin aslında o kadar kolay olmadığını görünce yayın hayatına son veriyor.

Kanalların doğrulama rozetleri kaldırıldı!

Son günlerde sosyal medyada hızla yayılmaya başlayan bir konu var. Ülkemizde yüksek abone sayılarına ulaşmış olan bazı Youtube kanallarının, doğrulama rozetleri kaldırıldı. Kanalın resmi olarak temsil edilen içerik oluşturucuya ait olduğunu belirten bu rozetlerin, neden kaldırıldığı hakkında Youtube’dan henüz bir açıklama gelmedi. Ancak, sosyal medyada kullanıcıların görüşlerini incelediğimizde tahminlerin büyük bir bölümü, bot aboneler ve sahte izlenim gibi hileli yollara başvurarak daha fazla öne çıkmaya çalıştıkları için kanallara bu cezanın uygulandığı yönünde. Bu cezadan nasibini alan bazı kanal sahipleri, bunun teknik bir hatadan kaynaklandığını belirten paylaşımlar yaptılar. Ancak, bu sorunun özellikle çok yüksek abone sayılarına ulaşmış kanallarda oluşması herkesin aklında gerçekten bir hata mı yoksa Youtube'un uyguladığı bir ceza mı? sorusunu akıllara getiriyor. Bakalım, doğrulama rozetlerinin kaldırılması işlemi başka kanallara sıçrayacak mı? Bunun sahte abone ve izlenim gibi hilelerle alakası olmayan teknik bir hata olmasını umuyoruz.

Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon Tower Kat: 23 No: 113 Çukurambar Çankaya / Ankara

Bu sitedeki Cogen® ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Cogen® ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Cogen® izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Cogen® haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Cogen® tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2011 Cogen® | Tüm hakkları saklıdır. | Design By Cogen®, , ,