X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı

ALAN ADI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Alan adı, markanızdır.Alan adı seçmek şirket ismi seçmeye benzer –etraflıca kafa yormayı ve düşünmeyi gerektirir. Alan adınız internetteki yüzünüzdür ve bu nedenle hem işinize uygun hem de bulunması ve tanıtımı kolay bir isim seçmeniz önemlidir.

ÇEVRENİZİ HEDEF ALIN

Eğer yerel bir işiniz varsa mahalle veya şehir isminizi alan adınıza eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu, yerel müşterilerinizin alan adınızı bulmasını ve hatırlamasını kolaylaştırabilir. Örneğin: ankaraotoparca.com veya otoparca.ankara gibi…

SAYI VEYA TİRE İŞARETLERİ KULLANMAMAYA ÇALIŞIN

Sayılar ve tire işaretleri genelde yanlış anlaşılır .Web sitenizin adını duyan insanlar alan adınızdaki sayının yazıyla mı (beş) rakamla mı (5) yazıldığını anlayamayabilir yada tire işaretini yanlış yerde kullanıp tamamen unutabilirler. Eğer bunları alan adınızda kullanmak zorundaysanız farklı versiyonlarının olduğu adları da satın almanız güvenli olur. (cogenmuhendislik4.com ve cogenmuhendislikdort.com gibi)

YAZIMI KOLAY OLMALIDIR

Genel başarınız için yazımı kolay bir alan adı seçmeniz önemlidir. Eşanlamlı (örneğin kar/kâr gibi) kelimeler seçerseniz (ya da İngilizce ve Türkçesi benzeyen ‘ekspres’ ‘express’ gibi kelimeler) müşterilerinizin web sitenizi bulmasını zorlaştırabilirsiniz.

ALAN ADINIZ KISA OLMALIDIR

Alan adınız uzun ve karmaşıksa müşterilerinizin yazım hatası yapmasına neden olabilirsiniz. Kısa ve basit seçimler tercihiniz olmalı.Böylece akılda kalması kolaylaşır ve ulaşılması kolay bir siteye sahip olursunuz.

HAFIZADA KALACAK İSİMLER SEÇMEYE ÇALIŞIN

Web dünyası içindeki milyonlarca site arasında kaybolmamak için dikkat çekici ve akılda kalıcı bir alan adı seçmeniz önemlidir. Güzel bir isim bulduğunuzu düşündüğünüz zaman bunu yakın arkadaşlarınızla paylaşarak onlara da çekici ve mantıklı gelip gelmediğini mutlaka sorgulayın.Böylece çevrenizdeki insanların tepkisine bakarak siteniz için bir yol haritası oluşturabilirsiniz.

MARKANIZI GELİŞTİRİN VE KORUYUN

Markanızı korumak için alan adınızın farklı uzantılara sahip ve yazım hatalı birçok versiyonunu da satın almanız gerekir. Böylece, rakiplerinizin web sitesi isminizin farklı versiyonlarını almasının önüne geçebilir ve müşterilerinizin, yazım hatası yapsalar bile sitenize ulaşmasını garantilersiniz.

ANAHTAR KELİMELER KULLANIN

Ürün veya hizmetlerinizi tanımlayan anahtar kelimeler kullanmayı deneyin. Örneğin ‘cam değiştirme’ işindeyseniz CamDegistirme.com yerine CamTamiri.com adresini almayı düşünebilirsiniz. Bu, arama sonuçlarında sizi daha üst sıralara taşıyıp (ki bu da site trafiğinizi arttırır) müşterileriniz için daha yol gösterici olabilir.

İletişim

Cogen Yazılımın ayrıcalıklı dünyasın da sizde yerinizi alın. Projelerinizi profesyonel ekibimiz ile hayata geçirelim. Hadi hemen iletişime geçin.

Copyright © 2024 | Tüm hakları saklıdır. | Design By , Ankara Web Tasarım, Ankara Kurumsal Web Tasarım