X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı

ELON MUSK STARLINK PROJESİ NEDİR?

Starlink, doğrudan uydudan internet hizmeti veren ve bu hizmeti sağlayacak olan firmanın adıdır. Dünya'nın çevresine konumlanmış olan mini uydular sayesinde, yüksek hızda ve düşük gecikmede internet hizmeti sağlamayı amaçlar.

Yaklaşık 550 km mesafe ile konumlandırılmışladır. Tüm mini uydular birbirleri ile entegre şekilde çalışmaktadırlar. Mini uyduların sayısı 1000'i geçmiş bulunmakta. Elon  Musk'ın hedefi ise bu sayıyı 42 bine çıkarmak. Böylece dünyanın çevresi mini uydularla sıralanacak ve dünyanın her bölgesine yüksek hızlı internet bağlantısı sunulacak.

Starlink aylık 99 Dolar ödemesine sahip.Starlink modem ve anteni için ise toplam 499 Dolar ödeme yapmanız gerek.Bu hizmet şu anlık Türkiye'de bulunmamaktadır.


Starlink siparişi vermek istiyorsanız Starlink adresinden servis talebinizi iletebilirsiniz. Talebinizi sıraya alınacaktır. Eğer bulunduğunuz bölgede Starlink hizmeti verilmiyorsa kapsama alanına dahil olduğunuzda size mail gönderilecektir.

Starlink Hızı Ne Kadar?

İnternet hızının 150-210 mbps'ye kadar çıktığı kaydedilmiştir. Bölgeye göre değişiklik görüldüğünden, bazı bölgelerde 90 mbps değerini göstermiştir.

İletişim

Cogen Yazılımın ayrıcalıklı dünyasın da sizde yerinizi alın. Projelerinizi profesyonel ekibimiz ile hayata geçirelim. Hadi hemen iletişime geçin.

Copyright © 2024 | Tüm hakları saklıdır. | Design By , Ankara Web Tasarım, Ankara Kurumsal Web Tasarım