X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı

Google Webmaster Tools Nedir?

Google Webmaster Tools, Google’ın site sahipleri için sunduğu yönetim araçlarıdır. Google Webmaster Tools (Google Web Yöneticisi Araçları) servisi, Google tarafından tüm web sitesi yöneticilerine ücretsiz olarak sunulan ve web sitesi yöneticilerinin siteleri hakkında var olan problemleri tespit etmelerine yarayan bir sistemdir.

Bu sistem sitemizin arama sonuçlarını ve google ile alakalı olan kısımlarını yönetmemizi sağlar.

Her site sahibi sitesi için bazı eklentiler ve araçları kullanması gerekmektedir çünkü sitemiz kendi başına üzerine düşmedikçe google tarafından görülmüyor veya zor görünüyor ve bazı işlemleri gerçekleştiremiyor.

Google, bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak amacı ile tüm site sahiplerine Google Webmaster Tools hizmeini sunmuştur. Google Webmaster Tools kullanarak sitenize çok daha hızlı index yapmanın yanında daha birçok özellik kullanabilirsiniz.

Sitenizi seo açısından geliştirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biriside Google Webmaster Tools dur. Bu yöntemin sitenizin seo su için yapacağınız çalışmaların en büyük destekçilerinden birisi hatta birincisi olacaktır. Bu aracı her siteniz için düzenli kullanılması size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Site url yapımızı,robot.txt,sitemap gibi unsurlar ile botları yönlendirme işlemlerini, sitemizde herhangi bir sorun olduğunda uyarı alabilme, sitemizin istemediğimiz sayfalarını kaldırtma, sitenin sağlık sorunlarını düzeltme, kelime analizi yapıp verilere bakabilmek vb. birçok kriterin seo açısından önemi çok büyüktür.

Bunun yanında sitenizden detayları ile haberdar olmak amaçlı sitenizi iyi analiz edip ona göre hamleler yapmak, siteniz hakkında en doğru bilgileri almak , arama motoru botlarını kendi istekleriniz doğrultusunda yönlendirmek istiyorsanız bu aracı mutlaka kullanmalısınız.

Gerçek anlamda kendi sektörünüzde hedeflediğiniz noktalara ulaşmak için Google Webmaster Araçları’nı kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İletişim

Cogen Yazılımın ayrıcalıklı dünyasın da sizde yerinizi alın. Projelerinizi profesyonel ekibimiz ile hayata geçirelim. Hadi hemen iletişime geçin.

Copyright © 2024 | Tüm hakları saklıdır. | Design By , Ankara Web Tasarım, Ankara Kurumsal Web Tasarım