X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı

Web Sitesi Tasarlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Web siteniz dijital dünyadaki kimliğinizdir. Bu yüzden müşterileriniz firmanızla ilgili ilk izlenimleri sitenizin tasarımına bakarak oluştururlar. İlk göze çarpan tasarım olacağı için, sitenizin;

  • renk seçimi ve bu renklerin uyumu,
  • site sayfa düzeni,
  • açık ve net şekilde sizi tanıtabilmesi,
  • kullanıcıyı yormadan ve kafa karışıklığı yaratmadan sitede gezinebilmesini sağlaması gerekmektedir.

Tasarımın yanı sıra arka plandaki kodların da önemi tasarım kadar önemlidir. Ancak sitenizin başarıya ulaşması ve üst sıralara çıkabilmesi için kodlamasının başarılı yapılması gerekir. İşte <a href="https://www.websitesitasarimcisi.com.tr/">web sitesi tasarımı</a> yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

1) Alan Adınızı Doğru ve Anlaşılır Seçin

Alan adı seçimi yaparken Google'ın önem vereceği kelimeleri doğru seçmeye özen gösteriniz. Doğru uzantılı, anahtar kelimenizi içeren ve akılda kalıcı bir alan adı ile SEO çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. "Alan adı seçerken nelere dikkat edilmelidir?" bloğumuzda bu başlığı detaylıca inceleyebilirsiniz.

2) Başarılı, Sade Kodlar İle Oluşturun

Web Sitenizin kodları 2021 Google kriterlerini karşılayan bir yapıda olmalı. Kodlarınızı kısa ve sade kullanmanız Google tarafından daha değerli bulunacaktır. Karmaşık kodlama kullanmanız site hızınızı düşürmekle beraber SEO çalışmalarınıza da zarar vermektedir.


3) Açık ve Anlaşılır Bir Tasarım

Siteniz ne kadar açık ve anlaşılır durumda olursa kullanıcılarınız için de bir o kadar faydalı olacaktır. Ana sayfada yer alan metinler ve bilgiler; sitenin temel amacına uygun olmalı, detaylı bir biçimde alt sayfalara gönderilmelidir. Web sitenizin URL yapısının kısa olması ve özel karakter içermemesi Google için de bir hayli önem arz etmektedir.

4) Web Siteniz (responsive) Her Cihaz İçin Uyumlu Olmalı

Masaüstü kullanımı kadar git gide mobil kullanıcıların sayısı da artmakta. Günümüzde web aramalarının yüzde 60-70 oranında mobil cihazlar üzerinden yapılmakta. Hal böyle olunca sitenizi sadece masaüstü değil mobile göre de uyumlu olmasını sağlamalısınız. Böylece kullanıcı kitlenizi genişleterek sitenizin daha çok platformlarda ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

5) Web Sitenizin Hızı

Bir kullanıcı için web sitenizin geç açılması hiç de hoş olmayabilir. Geç açılma sebeplerinden en önemlisi site kodlamasıdır. Bu etkeni takip eden diğer etmen ise site içi kullanılan resim boyutlarıdır. Resimlerin boyutları ne kadar büyük olursa hızını da ters yönde etkilemektedir. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak sitenizi kodlayıp tasarlamalısınızdır.

İletişim

Cogen Yazılımın ayrıcalıklı dünyasın da sizde yerinizi alın. Projelerinizi profesyonel ekibimiz ile hayata geçirelim. Hadi hemen iletişime geçin.

Copyright © 2024 | Tüm hakları saklıdır. | Design By , Ankara Web Tasarım, Ankara Kurumsal Web Tasarım