GOOGLE ARAMA YÖNTEMLERİ

  1. Matematiksel işlemler
  2. Birim çevirileri
  3. Kelimelerin tanımları
  4. Uçuş Durumunu Öğrenme
  5. Zar atma
  6. Görsel arama
  7. Dosya türüne göre arama
  8. Bir kısmı bilinmeyen cümleyi bulma

1. Matematiksel İşlem Arama Yöntemi

Arama kısmına doğrudan ilgili grafiğin formülünü yazın. Pek çok karmaşık olan grafikleri bizler için 3D haline çevirir ve döndürerek grafiği daha iyi anlamanızı sağlar. Sadece grafikle kalmayarak, sıradan dört işlemleri arama kısmına yazdığınızda size sonucunu gösterecektir.

2. Birim Çevirileri

Güncel anlık kur değerlerine göre birim çeviren Google işlemlerinizi gerçekleştirmekte yardımcı olur. Özellikle yurtdışından ürün almak isteyenler için çok pratik olan bu yöntem yaygın halde kullanılmaktadır. Sadece para değil uzunluk, sıcaklık gibi birimleri de çevirmenizde yardımcı olur.

3. Kelime Tanımları

Herhangi bir yabancı kelimenin anlamını Translate açmadan otomatik görmek istiyorsanız, aradığınız kelimenin yanına define: yazmanız yeterlidir. Sadece tanımını değil nerede kullanıldığını da öğrenebilirsiniz.

4. Uçuş Durumunu Öğrenme

Sadece Uçuş numaranızı yazarak tüm uçuş bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca uçuş gerçekleştiği sırada ne kadar süre kaldığını gösteren Google, pandemi dolayısıyla bu bilgiler değişeceğinden bize sunmamakta.

5. Zar Atma

Sadece 6'lık değil 4,8,10,12,20'lik zar atma seçenekleri sunan Google, +- butonu sayesinde sayıyı arttırmaya ve azaltmanıza yardımcı olur.

6. Görsel Arama

Kullanmak istediğiniz görselin daha yüksek çözünürlüklü halini Google Algoritması kolayca bulmanızı sağlar. Aramak istediğiniz görsele sağ tıklayın ve 'Google içinde resim ara' seçeneğini seçerek açılan sayfada en üst kısımda bulunan görselinizin üzerine tıklayın.

7. Dosya Türüne Göre Arama

Özellikle hangi dosya türünde arama yapmak istiyorsanız arama kısmına istediğiniz dosya uzantısını eklemeniz yeterlidir. Örneğin document:doc , document:pdf arama yapmanız gerekiyor.

8. Bir Kısmı Bilinmeyen Cümleyi Bulma

Hatırlayamadığınız kısma  * * yazdıktan sonra arama yaptığınızda, cümlenin tam haline ulaşabilirsiniz.

İletişim

Cogen Yazılımın ayrıcalıklı dünyasın da sizde yerinizi alın. Projelerinizi profesyonel ekibimiz ile hayata geçirelim. Hadi hemen iletişime geçin.

Copyright © 2022 | Tüm hakları saklıdır. | Design By