X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı

Yandex Kurumsal Outlook POP3 veya IMAP E-posta Kurulumu

Outlook programını çalıştırıyoruz. Daha önce hiç kurulum yapmadıysanız gelen sayfada ileriyi tıklıyoruz. Daha önce kurulum yaptıysanız Dosya -> Hesap Ekle menüsünden e-posta ekle diyoruz.

Sonra gelen sayfada ileriyi tıklıyoruz.

Sonraki gelen sayfada ilgili bölümleri dolduruyoruz. (adınız, e-posta adresi, parola, parolayı yeniden yazın). Aynı sayfa üzerinde sunucu ayarlarını veya sunucu türlerini el ile yapılandırı tıklıyoruz ve ardından ileriyi tıklıyoruz.

Açılan sayfada internet e-postayı seçiyoruz ve ardından ileriyi tıklıyoruz.

Sonraki ekranda kullanıcı bilgileri otomatik olarak gelecektir. Sunucu bilgileri ise; POP3 için; Gelen posta sunucusu: pop.yandex.com.tr Giden posta sunucusu: smtp.yandex.com.tr IMAP için; Gelen posta sunucusu: imap.yandex.com.tr Giden posta sunucusu: smtp.yandex.com.tr olarak yazılması gerekmektedir. Oturum açma bilgileri kısmında kullanıcı adı olarak e-posta adresinizin tamamı, parolaya mail adresinizin şifresi yazıyoruz. Bilgiler yazıldıktan sonra Diğer Ayarları tıklıyoruz.

Açılan küçük pencerede gelişmiş sekmesini tıklıyoruz. Bu kısımda; – Gelen Sunucu (POP3) değeri 995 olmalı; – Gelen Sunucu (IMAP) değeri 993 olmalı; – Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir kutucuğu işaretli olmalı – Giden Sunucu (SMTP) değeri 465 olmalı – Aşağıdaki şifreli Bağlantı Türü SSL seçilmeli -Teslim kısmında iletinin bir kopyasını sunucuda bırak kutucuğu işaretlenmeli -Sunucudan XX gün sonra kaldır kutucuğundaki işaret kesinlikle kaldırılmalıdır. Bu işlemler sonrasında giden sunucusu sekmesi tıklıyoruz.

Açılan giden sunucusu ayarlarında "Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor" seçeneğiniz işaretliyoruz. En son olarak tamamı tıklıyoruz.

Son olarak açılan ekranda ileriyi tıklayarak işlemleri sonlandırıyoruz. Sonlanmadan önce program yapılan ayarları test edecektir.

Kurulum Desteği için https://www.facebook.com/cogen.teknoloji.7/ üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz !

İletişim

Cogen Yazılımın ayrıcalıklı dünyasın da sizde yerinizi alın. Projelerinizi profesyonel ekibimiz ile hayata geçirelim. Hadi hemen iletişime geçin.

Copyright © 2024 | Tüm hakları saklıdır. | Design By , Ankara Web Tasarım, Ankara Kurumsal Web Tasarım